Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

Κόλλησαν στο 0-0 Αχιλλέας και Πανοχθιακός

Σε ένα μέτριο παιχνίδι Αχιλλέας Παπαδάτου και Πανοχθιακός έμειναν στην ισοπαλία χωρίς τέρματα στον αγώνα της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Β΄ κατηγορίας(Γ΄ όμιλος) που διεξήχθη σήμερα το πρωί Κυριακή 6-10-2013 στο γήπεδο της Παπαδάτου Ξηρομέρου.
Με κυρίαρχο χαρακτηριστικό την δύναμη ο Αχιλλέας ήρθε ισόπαλος 0 - 0 με τον Πανοχθιακό που δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα....

Ανασταλτικός παράγοντας για τις δύο ομάδες ο αγωνιστικός χώρος, οι παίχτες τους δεν μπορούσαν να ολοκληρώσουν ιδανικά της προσπάθειες τους λόγο κακού αγωνιστικού χώρου.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 4’ λεπτό ωραίο σουτ του Μιχάλη Τσέπα από το ύψος της περιοχής λίγο άουτ
Στο 5’ λεπτό εκτέλεση φάουλ με τον Μικρόπουλο η κεφάλια του Σαλτογιάννη παίρνει λίγο άουτ.
Στο 11’ λεπτό μετά από γύρισμα του Ρούσσου από πλάγια πάλι ο Μιχάλης Τσέπας καθυστερεί να σουτάρει και διώχνουν οι αμυντικοί.
Στο 19΄λεπτο βγαίνει από πλάγια ο Μπουρνάζος πλασάρει αλλά αποκρούει ο Χαριτίδης.
Στο 28’ λεπτό μετά από κόρνερ του Σαλαγιάννη πετάγεται ο Χαιδάκης κάνει κεφαλιά και η μπαλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο Β’ ημίχρονο είχαμε μονόλογο του φιλοξενημένων χωρίς όμως αποτέλεσμα.
κυριότερες φάσεις
Στο 58’ λεπτό ο Βασίλης Δήμος πασάρει στο Γιαννάκη και αυτός από πλεονεκτική θέση σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.
Στο 71’ λεπτό σουτ του Καλαντζή από καλή θέση λίγο άουτ.
Στο 88’ ωραία εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Δήμουπετάγεται εντυπωσιακά ο Μπελέχρας και αποκρούει σε κόρνερ.
Στο 90’ ο Καλαντζής από κοντά σουτάρει δυνατά και με αυτοθυσία ο τερματοφύλακας διώχνει την μπαλα.

Από τον Πανοχθιακόξεχώρισαν οι: Χαριτίδης, Ρούσσος, Τέγας, Καλαντζής
Από την Αχιλλέας Παπαδάτου ξεχώρισαν οι: Μπελέχρας, Σίμος Κ., Σίμος Θ., Σαλαγιάννης.

Άριστη η Διαιτησία του Κων/νος Καλύβα και των Βοηθών του Γεράσιμου Ροδάτου και Δημήτρη Ξύστρα.
Νοσηλεύτρια του αγώνα: Μπόνια Βασιλική